Kuchnie

Kuchnia z wyspą

Klient jasno dał do zrozumienia, że jakość mebli ma wykraczać poza wszelkie granice. W tym celu zastosowaliśmy:

  • na korpusy szafek płytę beżową firmy KronoPol,
  • kosze cargo oraz magic corner firmy Peka,
  • szufladę pod zlewem z systemem Servo-Drive uno firmy Blum pozwalającą na otwarcie poprzez lekkie dotknięcie i tak samo w przypadku jej zamknięcia, natomiast resztę okuć typu szuflady TandemBox,
  • zawiasy, Tip-On w drzwiczkach bez uchwytu krawędziowego, firmy Blum.

Fronty lakierowane połysk w kolorze beżowym z uchwytem krawędziowym. Ramy fornirowane (jednoczęściowe) połysk w kolorze Orzech Canaletto Flader firmy Alpi. Efekt końcowy możemy obejrzeć w galerii obok.

Czarno-biała kuchnia

W dzisiejszej realizacji, przedstawiamy nowoczesną zabudowę z elementami drewna.

Dodatkowym, ciekawym elementem kuchni jest barek, który spełnia funkcję regału na książki.

Całość wieńczy ozdobna, podświetlana witrynka na trunki.

Kuchnia z witryną

W kolejnej naszej realizacji, wykonana została zabudowa kuchenna składająca się z dwóch kolorów. Fronty lakierowane na wysoki połysk w kolorze ecru oraz fornir lakierowany w półmacie, Lauropretto. Fornir ten, charakteryzuje się bogatym usłojeniem a dzięki swoim kolorom jest doskonałą alternatywą dla forniru typu Wenge.

Całość dopełniona została witryną oświetloną wewnątrz szafek oraz zwieńczona blatem akrylowym w kolorze Lotus z palety dekorów Montelli. 

 

Okucia wraz z akcesoriami, firm Blum oraz Nomet.

 

Fronty ze sklejki

W kolejnej już naszej realizacji na wykonanie frontów wykorzystaliśmy sklejkę afrykańską (Ceiba).

Charakterystycznym elementem tej sklejki są jej krawędzie oraz możliwość uzyskania szerokiego pojedynczego i niepowtarzalnego usłojenia.

 

Ciekawym elementem kuchni są skośne szafki górne, które spłycają się od lodówki aż do głębokości klasycznych szafek wiszących.

 

Końcowy rezultat bardzo pozytywnie nas zaskoczył!

 

Pomarańcz w kuchni...

...to nie zawsze tylko owoc!
Najlepszym tego przykładem, jest prezentowana w galerii obok nasza kolejna realizacja.

Cała kuchnia wykonana została w lakierze-biały półmat a rolę kolczyków pełnią pomarańczowe uchwyty.
W szafce wiszącej zostały zastosowane Aventosy HL oraz HK firmy Blum.
Do dolnego ciągu, zastosowane zostały prowadnice Tandembox Antaro, również firmy Blum.
Są to niezawodne prowadnice z dożywotnią gwarancją. Dzięki ich dopuszczalnym obciążeniom, można było wykonać szerokie szuflady.

Takie rozwiązania pozytywnie wpływają na szybkość i wygodę pracy w kuchni.

W słupku schowana została pralka wolnostojąca oraz wkomponowany został telewizor.

Biel i dąb...

...to dwie dominujące barwy w przedstawianej przez nas realizacji. Ich połączenie charakteryzuje się ciepłem i nowoczesnością. 

Rolę przechowywania szkła, przejęły szuflady.  Dzięki temu na ścianach nie ma szafek wiszących co pozwoliło uzyskać efekt lekkości oraz przestrzeni w małym pomieszczeniu.

W kuchni zastosowane zostały okucia firmy Blum.

Czerwony połysk

Odważy kolor kuchni był wyzwaniem dla połączenia go z fornirem. Ostatecznie wypadło na Czarny Macassar firmy Alpi, Dzięki swojemu ciekawemu, poziomemu usłojeniu, nadał oryginalności i niepowtarzalności kuchni.

 
Efekt końcowy, podkreślony został czarnym blatem Dolores firmy Kronopol oraz delikatnymi, czarnymi uchwytami.

Dodatkowo na ścianę, zamontowane zostało szkło lakierowane (lacobel) w kolorze szarym.

Biały połysk

Białe fronty kuchni, polerowane na wysoki połysk w połączeniu z dębowym blatem i panelami ściennymi, dały przejrzysty oraz prosty efekt, który mogą Państwo obejrzeć w galerii obok.

Standardowo, szuflady poniżej uchwytu krawędziowego, zaopatrzone zostały w system Tip-On. Jedynie dzięki takiemu rozwiązaniu nie zaburzamy płaszczyzny frontów.
Okap został całkowicie zasłonięty oraz otrzymał lakierowany front, zamiast blaszanego.
Kolejnym elementem kuchni decydującym o jej jakości, jest "L-ka". Symetryczny element, łączący fronty w narożniku. On również posiada uchwyt krawędziowy oraz lakierowany jest w całości. 

Próżno szukać takich rozwiązań u konkurencji...

Szarość i zieleń

Kuchnia wykonana została w dwóch kolorach o wysokim połysku, szarym i białym. Aby ocieplić pomieszczenie, zamontowane zostały szyby lakierowane w kolorze zielonym.

Z racji braku miejsca w łazience, pod piekarnikiem została zainstalowana pralka. Natomiast do szafki obok płyty gazowej został schowany podgrzewacz wody.
 

 

Odważna czerwień

Kuchnia z blatem HPL o grubości 6cm oraz barkiem o grubości 8cm. W projekcie wykorzystane zostały szuflady Blum z wciskanym systemem otwierania Tip-On. Elementy lakierowane zostały wykonane w kolorze białym oraz szarym macie. Szafka wisząca otrzymała system otwierania Aventos HL firmy Blum i podświetlenie listwą led w kolorze ciepłym białym. 

Biel i brąz

Tutaj dokonaliśmy montażu kuchni w kolorze białym wykończonym na wysoki połysk z dodatkiem brązowego forniru w półmacie.

Uchwyt frontu wykonany został w systemie krawędziowym zaciętym pod kątem 45° a słupek lodówkowy oraz piekarnikowy został osadzony w ramie o grubości 15cm. W wyspie znalazły się dwa rzędy szuflad z szufladami wewnętrznymi. Nad zlewem dwie ozdobne szafki z frontem podnoszonym do góry. Całość została zwieńczona blatem kwarcowym w kolorze beżowym.

Od podłogi po sufit

Założeniem naszych Klientów było, aby kuchnia nie była droga. Jednakże oczekiwali od użytych przez nas materiałów, najwyższej jakości i maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

W tym celu użyliśmy okuć firmy Blum oraz Rejs. Korpusy i fronty szafek ze słojem przechodzącym zostały wykonane z płyty laminowanej w kolorach Dąb Palermo jasny oraz ciemny firmy KronoPol.

Z początku Klienci mieli problem jak pomieścić piekarnik, lodówkę, zlew oraz płytę grzewczą na jednej ścianie. Chcieli aby wszystko ze sobą grało i nie został zaburzony ład poprzez murek glifowy nad oknem. Po spotkaniu z nami wszystkie problemy zostały szybko rozwiane.

Mieszkanie na wynajem

Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się kuchnie do mieszkań przygotowywanych pod wynajem.

Staramy się łączyć jakościowe materiały z przystępną ceną, czego efektem jest kuchnia z lakierowanymi frontami.